Czterdzieści lat legendy BMW M5

Nie ulega wątpliwości, że samochody marki BMW, to pojazdy słynące z mocnych silników i silengo charakteru. Doceniają ich wartość zarówno młode osoby, pragnące się wyróżnić, a także ludzie starsi, dla których niemieckie auta to symbol luksusu. Na taką renomę, miał niewątpliwie wpływ pojawienia się, słynnego już od czterdziestu lat, modelu M5.

Gdy przed czterema dekadami zaprezentowano pierwszy egzemplarz, nikt się nie spodziewał, że ten pojazd zrobi, tak zawrotną karierę. Kierowcom auto szybko przypadło do gustu zwłaszcza ze względu na swoją moc, którą odbiegał od pozostałych samochodów cywilnych. 286 koni mechanicznych w pierwszym modelu, potrafi zadziwić nawet współczesnych fanów motoryzacji. Jednak od samego początku samochód był wyjątkowym poligonem doświadczalnym, na którym przez lata testowano nowe technologie, by z czasem pojazd zyskał prawie dwukrotną ilość mocy, w najnowszym modelu F10.

wypożyczalnia aut Poznań Firmowe Części mitsubischi carisma pomogą Ci w naprawie Oferujemy Części honda wysokiej jakości

Dla wielu miłośników szybkich samochodów, BMW M5 pozostanie niedoścignionym wzorem do naśladowania, a kanciaste i surowe kształty stały się wyznacznikiem stylu, który przeobraził się wręcz w filozofię życia.